Žiadny iný futbalový klub na Slovensku nemá toľko fanúšikov ako náš. Na zápasoch zažívame spoločne neopakovateľné chvíle. Tvoríme silnú komunitu, ktorá si vysoko cení kolektívne hodnoty a má rada svoj región. Preto sme hľadali umelca, ktorý vyznáva rovnaké hodnoty a vo svojej umeleckej tvorbe majstrovsky sprítomňuje všetko to, čo nosíme v duši.

alternative
alternative

Požiadali sme teda známu žitnoostrovskú maliarku Mártu M. Kiss, aby zvečnila vášeň a energiu príznačnú pre DAC a spájajúcu klub s jeho oddanými fanúšikmi. Jej dielo odzrkadľuje silu, oduševnenie a vernosť celého fanúšikovského spoločenstva, ktoré nás každý jeden zápas obklopujú. Tvorkyňa - svojou umeleckou genialitou pretkávajúcou plátno - zachytila hukot štadióna, rytmus bubnov, ktoré počas zápasov napĺňajú naše srdcia a duše. Farby obrazu vibrujú, oduševnenie prúdi z diela, akoby ožívala samotná hra.

Nový dizajn FANCARDU bol inšpirovaný dielom, ktorý umelkyňa namaľovala na 25 metrový papierový kotúč natiahnutý na D-tribúne. Odteraz môžeme pri sebe nosiť kus jedinečnej atmosféry zápasov DAC. Pretože nech už sme kdekoľvek, spolu sme silní!

alternative

Hlavným zámerom tvorby Márty M. Kiss, žijúcej vo Vieske, je zobrazenie skutočných prvkov, ktoré ju obklopujú, vo vlastnom ponímaní. Jej štýl je z jednej strany neorealistický, v ktorom sa vracia k tradíciám figurálneho maliarstva, zároveň z neho preniká charakteristická dynamika, čo možno interpretovať ako pečať vnímania reality maliarkou. Jej trajektória hovorí o akcii mimo komfortnej zóny: je pre ňu charakteristická maľba na veľkej ploche na veľké plátno na otvorenom priestranstve.

V jej doterajšej tvorbe je neustále sa opakujúcim motívom žitnoostrovská krajinka, ktorá sa zavše sama osebe stáva ústrednou témou obrazu, inokedy zase nesie v sebe symbolický obsah. Prostredie Žitného ostrova, svet vidieka, zároveň neznamená pre M. Kiss vymyslený, idealizovaný svet, ale odzrkadľuje naše každodenné mikroprostredie. Je vyobrazenia sú preto mimoriadne cenné, pretože na jednej strane pozná svet do hĺbky, no zároveň prostredníctvom maľby ho dokáže pozorovať aj zvonka. Jej ďalšou dôležitou témou je sám človek: na jej obrazoch sa často objavuje protikladný vzťah medzi človekom a prírodou. Prostredie MOL Arény nie je umelkyni neznáme, keďže jej tvorba zdobí kaplnku arény už od roku 2017.

FANCARD je prenosná karta,
ktorá slúži ako permanentka alebo ako klubová karta.

Garantovaný vstup

na domáce ligové zápasy

Voľný vstup na domáce stretnutia Slovnaft Cupu

Voľný vstup na domáce prípravné stretnutia

Voľný vstup na prípadné zápasy play-off

Early bird nákup vstupeniek na domáce zápasy Európskej konferenčnej ligy

predkupné právo na Vaše miesto na sezónu 2024/25

klubová karta
zadarmo

dá sa použiť ako cashless karta

zľava na nákup v DAC store a na store.dac1904.sk

zľava na nákup v internetovom obchode kukkoniashop.sk

zľava na nákup v internetovom obchode www.drinkexpert.sk (nad 30 €)

zľava pri nákupe na andreashop.sk. Zaregistruj sa na ich stránke a zadaj číslo svojej karty!

zľava zo vstupeniek na zápasy v MOL Aréne

zjednodušený nákup vstupeniek na rizikové zápasy

early bird nákup vstupeniek na vybrané zápasy

klubová karta zadarmo

dá sa použiť ako cashless karta

zľava na nákup v DAC store a store.dac1904.sk

zľava na nákup v internetovom obchode kukkoniashop.sk

zľava na nákup v internetovom obchode www.drinkexpert.sk (nad 30 €)

zľava pri nákupe na andreashop.sk. Zaregistruj sa na ich stránke a zadaj číslo svojej karty!

FANCARD slúžiaci ako klubová karta je v predaji v pokladniach MOL Arény, v DAC store, respektíve čoskoro online na našom e-shope.